خبرگزاری ایسنا/کیارش کرمی مقام اول جشنواره ملی عکس فیروزه

منبع : ایسنا

جایزه عکس «فیروزه» به اعضای خانه عکاسان همدان رسید

دو نفر از اعضای خانه عکاسان حوزه هنری استان همدان در هفتمین جشنواره ملی عکس فیروزه برگزیده شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان همدان، مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ملی عکس «فیروزه» درحالی در سالن فرهنگسرای الغدیر شهر تبریز برپا شد که دو عکاس همدانی حائز رتبه شده بودند.

 این جشنواره در چهار بخش چهره شهر، فرش تبریز، ویژه، و تلفن همراه در پنج روز برگزار شد و عکاسانی که پیشتر توسط دبیرخانه این جشنواره جهت شرکت در مسابقه دعوت شده بودند، در این بخش‌ها به عکاسی پرداختند و در نهایت هیئت داوران متشکل از اسماعیل عباسی، کریم ملک‌مدنی، مهدی مقیم‌نژاد، عباس کوثری، محسن بایرام‌نژاد، مهران مافی بردبار، سعید فرجی و کریم متقی، اسامی برگزیدگان این جشنواره را اعلام کرد و در بخش فرش تبریز، کیارش کرمی مقام اول و امیر مهدی نجف‌لو شهپر تقدیر دوم را از آن خود کردند.

کیارش کرمی نیز در ادامه با اشاره به اینکه پس از ارسال نمونه آثار خود به دبیرخانه، جهت عکاسی و شرکت در جشنواره دعوت شده‌است افزود: در چند روزی که در شهر تبریز برای جشنواره عکاسی می‌کردیم با همکاری خوب مردم در گرفتن عکس مواجه می‌شدیم که دلیل آن فرهنگ‌سازی‌ انجام شده توسط شهرداری به وسیله برگزاری مستمر جشنواره عکس فیروزه بود.

وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز برای حضور در جشنواره ثلاث به کنگان دعوت شده، ادامه داد: با توجه به این تجربه‌ام، در جشنواره فیروزه سعی داشتم بیشتر کار خودم را انجام دهم و فقط نیم‌نگاهی به موضوع جشنواره داشته باشم. نگاه من در عکاسی بیشتر فرم‌گرایانه است و جنبه اسنادی عکس چندان برایم اهمیت ندارد؛ زمان و مکان در عکس‌هایم چندان مهم نیست و بیشتربه محیط و احساس توجه می‌کنم.

این عضو خانه عکاسان حوزه هنری همدان گفت: اثری هم که در جشنواره فیروزه حایز رتبه نخست شد، دنباله‌ی سبک کارهایم است که بازتاب‌ها و پیچیدگی را نمایش می‌دهد و کمتر سعی می‌کند ثبت مستقیمی از واقعیت باشد که بیشتر مفاهیم عمیق را از طریق عکس انتقال می‌دهد.

کرمی اضافه کرد: کارهای من در واقع یک نوع عکاسی مفهومی (کانسپچوال) است و علاوه بر فرم و محتوا یک مفهوم را نیز منتقل می کند، خواه یک مفهوم ساده باشد و یا یک مفهوم پیچیده؛ و در این جشنواره نیز داوران به موضوع نگاهی مفهومی داشتند.

گفتنی است؛ سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تبریز در راستای استقبال از چشم انداز تبریز 2018، معرفی توانایی‌های فرهنگی و اجتماعی شهر و در تداوم فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود هفتمین جشنواره‌ی ملی عکس فیروزه را برگزار کرد.

منبع :

http://hamedan.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=40337

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + sixteen =