مصاحبه با خبرگزاری مهر/ کیارش کرمی خبر داد؛ جشنواره ملی عکس وقف برگزار می شود

منبع خبر : خبرگزاری مهر

دبیر فنی جشنواره ملی عکس وقف گفت: پنجمین جشنواره ملی عکس با موضوع «وقف و ثمرات آن»، در دومین سال متوالی توسط اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کیارش کرمی اظهار کرد: یکی از ابزارهای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف برپایی جشنواره‌هاست به طوریکه برگزاری جشنواره در رشته‌های مختلف فرصت تعامل با فعالان و نخبگان عرصه‌های مختلف فرهنگی هنری را ایجاد می‌کند که با مشارکت قشرهای مختلف آثار فاخری با موضوع وقف، تولید خواهد شد.

وی افزود: یکی از وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه توسعه و ترویج فرهنگ وقف دربین اقشار مختلف جامعه است از این رو از سال ۱۳۹۰ اقدام به برگزاری جشنواره «وقف، چشمه همیشه جاری» کرده است.

کرمی، اهداف اجرای این طرح را ایجاد یک نگرش دقیق و جدید نسبت به وقف از جنبه هنری، شناسایی و استفاده از ظرفیت هنرمندان عرصه هنر در موضوع وقف و ارتقاء و توسعه فرهنگ وقف در جامعه و ایجاد شور و نشاط در بین جامعه هنری نسبت به پرداختن به مقوله وقف عنوان کرد.

وی تصریح کرد: پنجمین جشنواره ملی عکس با موضوع «وقف و ثمرات آن»، در دومین سال متوالی توسط اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان برگزار می‌شود به طوریکه این جشنواره با هدف شناساندن و معرفی بناهای موقوفه ماننـد حوزه‌های علمیه و بیمارستان‌ها، مساجد، حسینیه‌ها و زیارتگاه‌ها، احیاء و آبادانی امامزادگان و بقاع متبرکه، نذورات در مناسبات مذهبی، خیرات و کمک به نیازمندان و ایتام، درمان بیماران در بیمارستان های موقوفه، کمک هزینه‌های درمانی و تحصیلی، کمک و بازسازی مراکز درمانی، کمک و یاری به محرومان با رویکردی مثــبت و حمایتــی و با توجه به خلاقیت عکاس هر عکسی که به نوعی موضوع وقف را در خود داشتــه بــاشد، است.

وی با بیان اینکه ۲۰ فروردین‌ماه ۹۶ آخرین مهلت ارسال آثار بود، ادامه داد: مهلت ارسال آثار تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه تمدید شده است از این‌رو علاقمندان می‌توانند آثار خود را از طریق بارگذاری در سایت جشنواره به نشانیwww.oghaffestival.ir و پر کردن فرم شرکت در جشنواره ارسال کنند.

وی با بیان اینکه همه عکاسان آماتور و حرفه‌ای مجاز به شرکت در جشنواره هستند، عنوان کرد: عکس‌ها می‌تواند با دوربین عکاسی دیجیتال حرفه‌ای و یا با دوربین تلفن همراه گرفته شده باشد و هر عکاس مجاز به ارائه ۱۰ عکس در جشنواره است.

کرمی با اشاره به اینکه اعلام نتایج و برگزاری اختتامیه جشنواره در خردادماه امسال انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: بزرگترین ضلع عکس باید دو هزار پیکسل، با حجم کمتر از ۲ مگا بایت و با فرمت jpg ذخیره شود.

وی با بیان اینکه در پایان عکس‌های منتخب در نمایشگاه به صورت کتابی چاپ خواهد شد، گفت: جوایز برندگان نفرات اول تا سوم به ترتیب تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ سه میلیون تومان، دومیلیون و یک میلیون خواهد بود و برای هر عکس راه‌یافته به نمایشگاه مبلغ ۱۰۰ هزار تومان حق تألیف پرداخت خواهد شد و از چند عکاس شایسته نیز تقدیر به عمل می‌آید.

http://www.mehrnews.com/news/3949799/%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%88%D9%82%D9%81-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 15 =